„Książka, myśl, słowo, uczucie, czyn…

Wszystko razem stanowi dopiero człowieka.”

Józef Ignacy Kraszewski

„Za to, że jednak i że pomimo….

za to, że sercem, za to, że z nami,

za dni zdobione szczęścia chwilami,

za tę cierpliwość z duszą rozdartą

i za tę wiarę, że jednak warto….Dziękujemy!”

….tymi, wspaniałymi słowami uczniowie naszej szkoły podziękowali swoim nauczycielom w Dniu Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli instytucji lokalnych. Za trud i odpowiedzialną pracę Burmistrz- Pan Tomasz Krupa oraz Dyrektorka szkoły- Pani Alicja Szuba wręczyli nauczycielom nagrody. Część artystyczną rozpoczęła Karolina Stanulewicz choreografią taneczno-akrobatyczną „Sobą być”. Następnie „głos” mieli najmłodsi uczniowie, gdyż zgodnie z tradycją naszej szkoły w Dniu Edukacji Narodowej odbywa się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów naszej szkoły. Aktu pasowania na ucznia, symbolicznym ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor Alicja Szuba. Uczniowie otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz flety i pędzle. Tę część pięknie zaśpiewaną piosenką „Przyjaciel wie” zakończyła Maja Stanulewicz. Sporo uśmiechu dostarczyły wszystkim gościom nasze uczennice Amelia Martynów i Kamila Pawula, które wystąpiły w scence „Monolog znerwicowanego ucznia”. A że to dzień radosny to radośnie tańcem dziewczyny ze szkolnego zespołu Flowers -choreografią taneczno- akrobatyczną „Zawsze Razem” -„zaprosiły” gości do wspólnego świętowania. Po części oficjalnej na najmłodszych uczniów w klasach czekały niespodzianki oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten czas wypełniony miłymi chwilami sprawił, że to szkolne wydarzenie jeszcze przez długi czas będzie okazją powrotu do wspomnień.

                                                                                 Ewelina Szwec i Iwona Nowak- nauczycielki ZSP


 
22051452
22195828